Coaching

 Sesje indywidualne prowadzi z Wami Marcin Bączyk, który jest absolwentem Laboratorium Psychoedukacji, gdzie ukończył podyplomowe studia z coachingu.

Czym jest coaching? Warto zacząć od tego, że na pewno nie jest psychoterapią i jej nie zastępuje, nie jest doradztwem i nie jest mentoringiem. Jeśli więc szukasz w nim psychoterapii, to u coacha, który zna się na swej pracy, psychoterapii nie znajdziesz, bo to dwie zupełnie odrębne rzeczy.

Zgodnie z definicją międzynarodowej instytucji International Coaching Federation, coaching to “towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.”

Towarzyszenie to objawia się m.in. w uważnym słuchaniu i obserwacji klienta, podążaniu za tym co i jak mówi klient (oraz za tym czego nie mówi!), oraz dzieleniu się obserwacjami i zadawaniu pytań, które mają służyć klientowi w jego własnym odkrywaniu, poszerzaniu świadomości, rozwoju i refleksji. W konsekwencji klient dąży do odpowiedzi na swoje własne pytania i do realizacji wyznaczonych przez siebie celów. Coach dysponuje również szeregiem narzędzi i technik, do których może zaprosić klienta w trakcie spotkania.

Na sesje coachingu możesz umówić się do Marcina Bezpośrednio poprzez booksy lub dzowniąc: