Trening uważności

Podążając za tym co o Uwżności mówi wspólpracujący z CUDem nauczyciel uważności Zbyszek Mielke - uważność to praktyka bycia obecnym w tej chwili i zakorzenionym w życiu, które płynie. Uważność jest praktyką bycia świadomym w teraźniejszości.

Wiele naszego stresu pochodzi z ciągłego przebywania w naszych myślach, rozmyślania nad niektórymi przeszłymi doświadczeniami lub kompulsywnego planowania czegoś lub próby rozwiązania problemu, aby uniknąć czegoś, co może być bolesne w przyszłości.

Największym wyzwaniem jest własny umysł i jego tendencja do ciągłego tworzenia opowieści, osądzania i zachęcania do myślenia o przeszłości lub przyszłości lub pozostawania w wyobraźni. Rezultatem takiego ciągłego myślenia jest zmartwienie, nieszczęście i, co najważniejsze, całkowite lekceważenie drobnych radości i przyjemności, które są już częścią naszego życia.

Trening uważności skutkuje większym odprężeniem i bezwarunkową akceptacją tej chwili. Przynosi większą zdolność do radości i większą odporność na codzienny stres.

Trening uważności dla kogo? Dla każdego :). Dla osób w każdym wieku – niemalże bez ograniczeń. Praktykować uważność mogą już dwuletnie dzieci. Górna granica wiekowa nie istnieje.