Nordic walking

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijkami. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu w wygórowanej cenie, odpowiednio przystosowanego terenu, czy innych czynników. Uprawiać go może prawie każdy. Niezbędna jest natomiast odpowiednia technika, która stanowi podstawę, by z bezpieczny sposób cieszyć się licznymi zaletami nordic walking.

Sam nordic walking może być nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, czy na zrzucenie niechcianych kilogramów, ale także na rehabilitację oraz odciążenie stawów. Niezwykle ważną zaletą nordic walking, jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Nie ma bowiem z góry określonych przeciwwskazań, jeżeli oczywiście Twój lekarz nie zaleca inaczej. To nie tylko dobry sposób na zgubienie wagi, ale również przyspieszenie metabolizmu. Chociaż nordic walking w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodego pokolenia, to mogą go uprawiać również osoby starsze. Jest to dla nich bezpieczna forma aktywności właśnie ze względu na kije, które stanowią dodatkowe punkty podparcia, pomagając utrzymać równowagę i tym samym ograniczając do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji. Ponadto odciąża stawy: kolanowe, biodrowe oraz stóp, co sprawia, że nordic walking jest bezpieczny również dla osób z nadwagą. Zaleca się go również dla tych, którzy borykają się z cukrzycą. Jednak wtedy należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego tętna. We wszystkich przypadkach jednak ważna jest prawidłowa technika oraz trening poprzedzony krótką rozgrzewką, by zapobiec wystąpieniu kontuzji.

W Cudzie zajęcia grupowe i indywidualne z nordic walking prowadzi certyfikowany instruktor tej metody Marcin Bączyk – wracamy z zajęciami po wakacjach, już w drugiej połowie września.

Zapraszamy do udziału